czyszczenie pralki – automatu – intensywne – domowe sposoby – czym wyczyścić pralkę?

0

Czyszczenie pralki to zadanie, które wiele osób odrzuca i uważa za nieistotne. Uważają, że ponieważ jest to pralka, która ma zwykle kontakt z mydłem i wodą, to jest już czysta. Ale to nie do końca tak. W pralce gromadzi się dużo brudu. Jedną z rzeczy, którą większość ludzi ignoruje jest to, że guma pralki również powinna być czyszczona.

To właściwie dość prosty sekret, ze składnikiem, który wszyscy mamy w domu, czym wyczyścić pralkę. Generalne czyszczenie pralki, jak wyjaśnia publikacja, jest bardzo proste. Zasadniczo polega ona na usunięciu wszelkich śladów kamienia, detergentów i brudu, które gromadzą się w tym urządzeniu, jednym z najczęściej używanych w każdym domu.

czyszczenie pralki – czyszczenie automatu do prania – czym wyczyścić pralkę?

Jaki jest „sekretny” składnik sprzątania i czym wyczyścić pralkę? Najlepiej i najłatwiej jest użyć taniego produktu, który wszyscy mamy w domu: octu. Tak zawsze robiły nasze matki i babki, które, zwłaszcza jeśli są w pewnym wieku, nie zawsze miały dostęp do drogich środków czystości, a mimo to ich pralki wytrzymywały dekadę za dekadą i zawsze dobrze działały.

Czyścić twój pralkę po prostu kupuje butelkę ocet, ja może być winem, jabłkiem lub cleaning octem i umieszcza je w oba pralnianego bębna i detergent i zmiękczającego zbiornika. Następnie zaprogramuj średni cykl prania i pozwól octowi działać przez ten cały czas. Za pomocą octu można również wyczyścić pozostałości po mydle oraz zdezynfekować bęben i pojemniki.

Czy wiesz, jak prawidłowo czyścić pralkę? czyszczenie automatu do prania – Wiedz, że ta czynność może zadecydować o jakości czyszczenia Twoich ubrań, zapewnić większą trwałość urządzenia, a także zaoszczędzić zasoby. Ponieważ czyszczenie pralki wymaga pewnej szczególnej ostrożności, aby nie gromadzić różnych zabrudzeń, takich jak resztki mydła, kłaczki i szlam, pomożemy Ci w tym artykule, aby czyścić pralkę i pralkę oraz suszarkę.

Czyszczenie automatu do prania: Zachowaj swój sprzęt. Czyszczenie pralki powinno być wykonywane okresowo, aby Twoje ubrania nie wychodziły z prania z białymi plamami od nagromadzonego mydła lub pełne niechcianych kłaczków, zanim umieścisz je na linii ubrań. Widzi krok po kroku jak czyścić pralkę i zapewniać że twój ubrania są zawsze czyści i pachnący dobry.

czyszczenie pralki – intensywne – domowe sposoby

Jak czyścić pralkę? Czyszczenie pralki domowe sposoby: Wrzuć do kosza pralki gorącą wodę do dozwolonego limitu. Dodaj jeden litr wybielacza lub innych środków czyszczących; Wstrząsać pralką przez 1 minutę; Pozostawić mieszaninę wody i wybielacza na godzinę; Następnie kontynuować normalny cykl prania i wirowania; Gdy urządzenie przestaje pracować przy praniu, napełnij myjkę gorącą wodą; Dodaj 1 litr octu i powtórz cały proces jeszcze raz; Tą samą mieszanką octu i wody wyczyść całą zewnętrzną powierzchnię pralki, w tym najtrudniejsze miejsca.

Jak wyczyścić pralkę potrzebuje opieki i uwagi, nie zapomnij, że konieczne jest umycie wyjmowanych części, takich jak komora mydła i zmiękczacz. Jak wyczyścić pralkę za pomocą sody oczyszczonej i octu alkoholowego Naciśnij przycisk na pralce do wysokiego poziomu wody; Wybierz długi cykl; Pozwól, aby Twoja pralka całkowicie się napełniła; Gdy maszyna zacznie pracować, wlej 1 litr octu alkoholowego; Niech elektro działa przez kilka minut i uderz w przycisk „pauza” na 30 minut;

czyszczenie pralki - intensywne - domowe sposoby

Czyszczenie pralki domowe sposoby: Po tym okresie dodajemy filiżankę sody oczyszczonej i pozwalamy mieszance działać przez pół godziny; Zrób pastę z dwóch łyżek octu i jednej łyżki wodorowęglanu, aby wyczyścić z zewnątrz, zwłaszcza w najtrudniejszych zakątkach za pomocą przyborów do prania;  Włącz ponownie pralkę i zakończ cykl;

Jak wyczyścić pralkę za pomocą wybielacza?

  • Wyczyść wnętrze pralki rozcieńczonym roztworem wybielacza;
  • Zwilżyć szmatkę roztworem i przetrzeć całą powierzchnię;
  • Roztwór wybielacza należy przygotować z 2 litrów wody ½ wybielacza;
  • Po przepuszczeniu roztworu przez całą maszynę, uruchom normalny cykl, aby całkowicie usunąć wybielacz;

Rutyna do czyszczenia pralki zapewnia właściwą higienę ubrań oddanych do prania. W myjkach z drzwiami wejściowymi należy oczyścić szybę i gumy, aby uniknąć gromadzenia się tłuszczu na powierzchni. Jak wyczyścić pralkę usuwa tłuszcz i resztki mydła z poprzednich praniach, poświęć trochę czasu w ciągu miesiąca, aby dać jej dokładne czyszczenie. Jak czyścić pralkę: zwiększ wydajność urządzenia? Jak czyścić pralkę to praktyka, która konserwuje urządzenie, zobacz kilka działań na co dzień, aby Twój sprzęt był dłużej czysty.

Jak czyścić pralkę na co dzień? Domowe sposoby czyszczenia pralki.

Pod koniec każdego prania przetrzyj wilgotną ściereczką z ciepłą wodą i łagodnym detergentem; Osusz wnętrze pralki do czyszczenia pralki; Trzymaj drzwi otwarte, aby przewietrzyć i zapobiec pleśni; W przypadku urządzeń z otwieraniem od przodu, po każdym praniu wyczyść uszczelki ciepłą wodą z detergentem;

czyszczenie pralki – środek do czyszczenia pralki

Domowe sposoby na czyszczenie pralki – osusz uszczelki miękką, suchą szmatką; Nigdy nie używaj produktów chemicznych; Prawidłowo przestrzegaj dawkowania detergentu, mydła, które może być domowym mydłem zrobionym przez Ciebie, i wybielacza zalecanego przez producenta; Wykorzystaj codzienne pranie ubrań do czyszczenia pralki, używając ciepłej wody i detergentu po każdym cyklu.

Jak wyczyścić pralkę w drzwiach wejściowych? Domowy sposób na czyszczenie pralki – Czyszczenie pralki z przodu zapewnia dłuższą żywotność uszczelek drzwi. Ten rodzaj sprzętu wymaga, aby uszczelki były w idealnym stanie, aby zapobiec wyciekom lub pleśni. Jak wyczyścić pralkę za pomocą chloru?

Sporządzić roztwór z jednej filiżanki płynnego chloru w 1 litrze ciepłej wody;
Używając miękkiej gąbki, przetrzyj całe wnętrze pralki. Nosić rękawiczki, aby nie pokaleczyć sobie rąk; Pociągnij dokładnie gumy, aby oczyścić szczeliny i usunąć pozostałości mydła i pleśni; Pozwól roztworowi działać na gumę przez 5 minut; Za pomocą miękkiej, czystej szmatki lub miękkiej gąbki osusz całe wnętrze maszyny, a w szczególności gumy; Włącz pralkę i przeprowadź pełny cykl, aby wypłukać i usunąć cały chlor; Na koniec wysusz maszynę i pozostaw drzwiczki między otwartymi;

Ponieważ intensywne czyszczenie pralki różnych marek mają swoje własne specyfikacje, zawsze czytaj instrukcję producenta i przestrzegaj odpowiednich dawek dla zalecanej ilości ubrań. Jak zachować swoje urządzenia na dłużej?

Wiedza o tym, jak czyścić pralkę jest niezbędna, aby zapewnić nie tylko większą trwałość urządzenia, ale także efekt prania bez plam i kłaczków na ubraniach. To znaczy: jest to proces konieczny, nawet jeśli jego częstotliwość różni się w zależności od wielkości urządzenia, tego, ile razy w tygodniu jest używane i ilości ubrań, które zwykle pierzesz.

czyszczenie pralki - środek do czyszczenia pralki

Pralka ładowana od góry – jak czyścić pralkę? Taka pralka jest najpopularniejsza na rynku z wielu powodów – między innymi dlatego, że jest tańsza od pralek ładowanych od przodu. Czyszczenie tego typu myjki może odbywać się na kilka różnych sposobów. Poniżej pokażemy krok po kroku sanityzację sodą oczyszczoną i octem, z wybielaczem oraz czyszczenie filtra kłaczków. Spójrzcie: jak domowymi sposobami wyczyścić pralkę?

Aby wyczyścić bęben pralki otwierany z przodu, idealny krok po kroku jest taki:

Krok 1: zwilż miękką gąbkę lub szmatkę tym samym roztworem wody i wybielacza, którego użyliśmy wcześniej i nałóż na całe wnętrze kosza;
Krok 2: aby usunąć mieszankę, przetrzyj wnętrze szmatką zwilżoną wodą;
Krok 3: na koniec zaprogramuj cykl prania, poczekaj aż pralka wypłucze resztę produktów, a po jego zakończeniu zostaw otwarte drzwi do wyschnięcia.

czyszczenie pralki – jak umyć pralkę?

Tutaj konieczna jest taka sama ostrożność z ubraniami, które będą prane po raz pierwszy po oczyszczeniu bębna wodą sanitarną, ok? Czy w najbliższych miesiącach kupicie jeden z nich? Sprawdź mycie pralki i nasze zestawienie najlepszych pralek ładowanych od frontu w tym roku! Aby wyczyścić zewnętrzną część myjki tutorial jest prostszy: Krok 1: zwilż szmatkę ciepłą wodą z łagodnym mydłem i nałóż ją pod całą zewnętrzną powierzchnię; Krok 2: Na koniec powtórz proces z czystą, suchą ściereczką, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła a nie z środek do czyszczenia pralki.

czyszczenie pralki - jak umyć pralkę?Stosowanie środek do czyszczenia pralki – mydła w proszku lub w płynie oraz płynu do zmiękczania tkanin pozostawia pewne pozostałości w komorach pralki i mogą one powodować niewielkie plamy na ubraniach. Aby uniknąć problemu, bardzo ważne jest również czyszczenie ich w odpowiedni sposób. Poniżej przedstawiamy jak to zrobić, jak umyć pralkę:

  • wyjmij z myjki tackę na mydło w proszku i płyn zmiękczający;
  • zwilż starą szczoteczkę do zębów w roztworze octu i wody i usuń pozostałości. Jeśli są bardziej oporne, pozwól tacce namoczyć się przez jakiś czas;
  • umieść element pod bieżącą wodą i usuń pozostałe pozostałości
  • na koniec dobrze ją wysusz i włóż z powrotem do pralki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj