jimmy jv85 pro – test – opinie – dane techniczne – bateria

0

Ekosystem Xiaomi obejmuje kilka marek domowych, z których jedną z najbardziej znanych i innowacyjnych jest Jimmy. Jimmy jv85 pro zwraca szczególną uwagę na odkurzacze bezprzewodowe, które w większości przekonały nas w testach. Już poprzednicy JV63 i JV65 mieli bardzo dużą moc ssania, ale w porównaniu z nowym Jimmym JV85 Pro są oswojonymi barankami. Producent pozostaje wierny swojemu credo: dużo mocy i innowacji za niewielkie pieniądze.

jimmy jv85 pro – test

Dane techniczne: Porównanie z Dyson V11 Absolute. Każdy, kto w reklamie nowego odkurzacza bezprzewodowego podaje siłę ssania w AW (AirWatt), musi nieuchronnie mierzyć się z topowym modelem Dysona – V11 Absolute. W końcu brytyjski producent znany jest z podawania siły ssania w AW.

Wszystkie wymienione modele mają trzy poziomy ssania, ale nie mają aplikacji, funkcji mopowania i nie mają oświetlenia LED na dyszy podłogowej. Jeśli szukasz modelu, który posiada te cechy, sprawdź recenzję Roidmi NEX.

Czy nadchodzi przejęcie przez Jimmy’ego? Kiedy ostatnio testowałem dwa odkurzacze bezprzewodowe Jimmy, po raz pierwszy doszedłem do innego wniosku niż w przypadku poprzednich modeli producenta: „Jimmy się obija” Potępiłem spółkę-córkę Xiaomi, w której pokładam duże nadzieje. Teraz jimmy jv85 pro najwyraźniej chce znów zapunktować innowacyjnością. Różnice między Jimmym JV85 a wersją Pro znajdziecie w cenniku powyżej. W dalszej części artykułu zajmiemy się wersją Pro.

Zakres dostawy. Ponieważ odkurzacz jest na rynku dopiero teraz – ale chcieliśmy go dla Was jak najszybciej przetestować – otrzymaliśmy chińską wersję odkurzacza. W jego skład wchodzi kabel do ładowania CN, chińska instrukcja obsługi i brak znaku CE.

jimmy jv85 pro - test

Międzynarodowa wersja jimmy jv85 pro będzie dostępna wkrótce i będzie zawierała kabel do ładowania EU, angielską lub nawet niemiecką instrukcję obsługi oraz znak CE. Do naszego testowego egzemplarza w tym kraju potrzebny jest więc adapter EU (w redakcji korzystamy z podlinkowanego modelu, na szczęście kosztuje on tylko kilka euro). W niezwykle wystawnym zakresie dostawy, po wdychaniu krótkotrwałego zapachu plastiku, znajdziesz:

  • Element główny z komorą pyłową 0,6 l
  • dysza podłogowa z wbudowanym miękkim wałkiem
  • elastyczna rura ssąca
  • wymienna bateria
  • Kabel do ładowania CN (wymagany adapter UE)
  • Uchwyt ścienny z wkrętami, szablonem montażowym i kołkami
  • przystawka do roztoczy, szczelin i szczotek
  • wąż elastyczny
  • Element przedłużający
  • Instrukcja obsługi w języku chińskim

jimmy jv85 pro – opinie

Na podstawie pozostałych treści można sobie dobrze wyobrazić, jak wyglądają opinie i sytuacja w filiach Xiaomi: Posłaniec zbiera z fabryki różne dodatki i dostarcza je Dreame, Roidmi, Jimmy’emu, Shunzao i innym. Następnie nadają przystawkom, rolkom i kablom do ładowania swój indywidualny kolor, pakują nowy odkurzacz i wysyłają paczkę. Zawartość opakowania dołączonego do odkurzacza również wygląda tak u Dysona.

Chcę powiedzieć, dane techniczne: nie kupujcie odkurzacza bezprzewodowego ze względu na przystawki czy inne obudowy, wszędzie są prawie identyczne. W przeszłości testowałem już kilka odkurzaczy akumulatorowych Jimmy i zawartość opakowania była często bardzo podobna. Tym razem jednak mamy elastyczną rurę ssącą i nietypowo ułożony element główny. O co w tym wszystkim chodzi i jakie są opinie?

Projekt i wykonanie: Niezwykle elastyczny. Zawsze, gdy myślisz, że po przetestowaniu kilku modeli nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, tak właśnie się dzieje: Plastikowa rurka z metalowymi elementami jest elastyczna, dzięki czemu przy odrobinie wprawy łatwiej dostać się pod meble. Bez konieczności schylania się, oczywiście. Jim, proszę, zademonstruj to!

jimmy jv85 pro - opinieBrzmi genialnie i tak jest, ale ma jedną wadę, której ta elastyczność powinna uniknąć: Aby odpowiednio wygiąć rurę ssącą, trzeba przerzucić przełącznik na wysokości widocznego węża. I choć trzeba to zrobić tylko raz, a nie przez całą drogę, to trzeba się również pochylić. Odkurzacz można przywrócić do normalnej pozycji po prostu stawiając go ponownie prosto.

Komora pyłowa z boku. Jimmy ogólnie chwalił przyjemną obsługę tego odkurzacza, ponieważ konstrukcja uchwytu jest szczególnie ergonomiczna i nastawiona na przeciętnego użytkownika. Faktycznie, na pierwszy rzut oka tak tego nie widziałam, bo elementy sterujące zmianą poziomu ssania i włączeniem odkurzacza znajdują się nad uchwytem. Ale Jimmy pomyślał o czymś: JV85 ma z boku komorę na kurz o pojemności 0,6 l.

jimmy jv85 pro – dane techniczne

Rodzaj fantazji, przynajmniej jeśli jesteś przyzwyczajony do innego obrazu po niezliczonych testach odkurzacza. Komora na kurz oferuje wystarczająco dużo miejsca dla średniego poziomu zabrudzenia w domu, ale poza tym można ją opróżnić szybko i bez kontaktu z koszem na śmieci. Filtr HEPA można również odkręcić w celu łatwiejszego czyszczenia.

Na początku wydawało mi się, że rozmieszczenie elementów sterujących jest nietypowe, ale po kilku jazdach próbnych stwierdziłem, że są one w sam raz, umieszczone tuż przy uchwycie. W Jimmy JV85 Pro brakuje spustu ze względu na konstelację przycisków; proces ssania uruchamiamy i zatrzymujemy za pomocą przycisku zasilania na górze. Po jednym naciśnięciu proces ssania jest wtedy aktywny do momentu ponownego naciśnięcia przycisku lub spadku mocy baterii.

Wykonanie jest typowe dla Jimmy’ego: dobre, ale nie bardzo dobre. Jeden stopień poniżej Dreame i Roidmi. Design jest fajny i nietypowy, ale kolorystyka z pewnością nie przypadnie do gustu każdemu. Rzadko kiedy design odkurzacza bezprzewodowego jest tak nowy, dość odświeżający. Ale to nie wszystko, na górze znajduje się jeszcze wyświetlacz.

Ekscytujące aż do tego momentu, muszę powiedzieć. A co jeszcze potrafi Jimmy JV85 Pro? O tak, jak większość flagowych obecnie odkurzaczy akumulatorowych, Jimmy JV85 również posiada wyświetlacz LED. Została ona umieszczona przed elementami sterującymi i ma za zadanie dostarczyć jej właścicielowi informacji o odkurzaczu.

Można odczytać następujące wartości: Żywotność baterii w procentach, Poziom zasysania. Hmm, to wszystko? Otóż zawarta jest najważniejsza informacja: poziom baterii, na szczęście podany w procentach. Dzięki temu łatwiej jest oszacować, kiedy należy wymienić baterię 2500 mAh w uchwycie ściennym. Według producenta dzieje się tak po 70 minutach na najniższym ustawieniu ssania, co jest wartością nieco ponadprzeciętną. Albo mówiąc inaczej: moc baterii wystarcza do mieszkań o powierzchni do 120 m², jeśli w międzyczasie nie zmieniamy zbytnio poziomu ssania.

Miło byłoby mieć czytelne komunikaty o błędach, ale i tak wyświetlacz jest całkiem użyteczny. Zawsze jest pytanie, czy odkurzacz bezprzewodowy bez wyświetlacza byłby tańszy. Cóż, nie da się zatrzymać obecnego trendu. Tak jest też z jimmy jv85 pro. Po kilku rundach testów z Jimmym staje się jednak jasne, że wskaźnik poziomu baterii należy traktować jedynie jako wskazówkę i nie może być w stu procentach dokładny. Jest więc miło mieć, ale mogłoby być lepiej – zobaczcie wyświetlacz Dysona V11 Absolute lub Dreame V11.

jimmy jv85 pro – bateria

jimmy jv85 pro - bateriaCzas pracy 15, 30, 70 minut (w zależności od poziomu ssania) jest godny pochwały, nawet jeśli obecnie istnieją modele z 90 minutami pracy na baterii na najniższym poziomie ssania. Patrz Roborock H6. Jednak najniższy poziom ssania Jimmy JV85 Pro jest tak mocny, że 70 min. jest bardzo dobrym wynikiem. Poziom jest wystarczający do wszystkiego, co pojawia się w gospodarstwie domowym. Jeśli płatki zbożowe wylądują na podłodze, możesz z czystym sumieniem przełączyć się na „Turbo” lub „Max” i z powrotem.

Oczywiście czas pracy zawsze różni się nieco od wyzwań, jakie stawiasz odkurzaczowi. Dzięki wymiennej baterii – co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej pożądane przez konsumentów – JV85 Pro ma zagwarantowaną dłuższą żywotność.

Pytanie tylko: na jak długo i skąd można dostać wymienną baterię do ponownego zamówienia? Ładowanie baterii ujawnia też największą słabość Jimmy JV85 Pro: baterię można ładować tylko na uchwycie ściennym. Odpowiednio, potrzebujesz całego elementu głównego z baterią przymocowaną do uchwytu, ponieważ bateria 3000 mAh nie może być ładowana pojedynczo. No to wyciągnijmy wiertarkę, śruby i kołki, przyjaciele!

Wydajność w domu: przejęcie przez Jimmy’ego? Dyskusję o tym, czy w odkurzaczu akumulatorowym powinno się naciskać spust (przycisk zasilania) w sposób ciągły, czy tylko raz, eliminuje montaż elementów sterujących, wszak spustu w ogóle nie ma. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko nacisnąć przycisk na górze tylko raz, aby proces ssania stał się aktywny i pozostał aktywny aż do ponownego naciśnięcia przycisku. Chodź, zabiorę cię na przejażdżkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj