odkurzacz wodny ranking – jaki kupić – opinie – lekki – dobry – filtr

0

Dobry odkurzacz wodny opinie można znaleźć w większości niemieckich gospodarstw domowych. Są one dostępne w wersji bezworkowej, z filtrem wodnym i workiem na kurz, przewodowej lub z akumulatorem. Do dokładniejszego czyszczenia podłóg odkurzacze wodne są pierwszym wyborem w wielu prywatnych gospodarstwach domowych.

Mówi się, że użycie wody i specjalnego środka czyszczącego powoduje dokładniejsze czyszczenie niż byłoby to możliwe ręcznie lub za pomocą zwykłego odkurzacza. W przypadku odkurzacza wodnego pojemnik na kurz jest wypełniony wodą.

odkurzacz wodny ranking – opinie – najlepszy – dobry

Woda podczas procesu odkurzania wiąże i filtruje odkurzany kurz i brud. Dlatego odkurzacze wodne często nazywane są „odkurzaczami z filtrem wodnym”. Ponieważ odkurzacze wodne wiążą kurz i brud natychmiast po odkurzeniu, dobrze sprawdzają się w gospodarstwach domowych, w których występują m.in. alergicy. Niektóre modele posiadają również filtr HEPA, który usuwa bardzo małe cząsteczki z zasysanego powietrza.

Poniższe porównanie i ranking odkurzaczy z filtrem wodnym przedstawia kilka urządzeń wraz z ich cechami i akcesoriami. Poradnik zawiera wiele informacji na temat użytkowania i pielęgnacji odkurzacza wodnego. Na koniec zbadano, czy dobry odkurzacz wodny opinie ma dobre.

Sami mogliśmy przyjrzeć się odkurzaczowi wodnemu zelmer w szczegółowym teście produktu. Zaraz po rozpakowaniu byliśmy pod wrażeniem jakości wykonania urządzenia. Nie było to dużym zaskoczeniem, gdyż niejednokrotnie przekonywaliśmy się o doskonałej jakości urządzeń tego producenta.

Niemniej jednak, wprawia nas w dobry nastrój, gdy testowane urządzenie od samego początku dostarcza tego, co obiecuje. Jedną z różnic w stosunku do większości innych urządzeń jest to, że odkurzacz wodny zelmer nie działa na baterie, ale na zasilanie sieciowe. Jednak 6,5-metrowy kabel sieciowy pozwala na duży promień ruchu.

odkurzacz wodny ranking - opinie - najlepszy - dobry

A jaki odkurzacz z filtrem wodnym kupić? Zbiornik na świeżą wodę na miejscu po zpakowaniu, kolejnym krokiem jest montaż. Dzięki szczegółowej instrukcji obsługi nie stanowi to żadnego problemu, zwłaszcza że wszystko jest bardzo nieskomplikowane i intuicyjne. Montaż odbywa się szybko, aby można było rozpocząć proces czyszczenia. Zbiornik świeżej wody o pojemności 2 litrów jest łatwy do napełnienia po otwarciu.

Do wody dołączone są dwie nakrętki załączonego środka czyszczącego, który uwalnia przyjemny zapach. Wstawienie zbiornika na wodę również było bezproblemowe. W dolnej części odkurzacza wodnego znajduje się miejsce na 1,5-litrowy zbiornik na brudną wodę. Jak tylko to będzie na miejscu, można rozpocząć czyszczenie.

odkurzacz wodny ranking – jaki kupić – wciągający wodę – lekki

Lekki odkurzacz wodny ma trzy różne tryby pracy do czyszczenia dywanów: Max, Auto i Dry. Tryb Max przeznaczony jest do miejsc o dużym natężeniu ruchu i zapewnia profesjonalne czyszczenie głęboko osadzonych plam, brudu i zapachów. W trybie Auto urządzenie automatycznie dostosowuje siłę ssania i ilość wody do poziomu zabrudzenia. Najlepszy odkurzacz wodny wskazuje nawet stopień zabrudzenia, ponieważ zastosowano tu tzw. iLoop Smart Sensor. Czerwony oznacza brudny, niebieski – czysty.

Ze wsparciem dla aplikacji: producent oferuje aplikację specjalnie dla One. Choć nie jest to absolutnie konieczne, to jest to kolejny plus odkurzacza wodnego. Ponieważ urządzenie posiada wyjście głosowe, język można dostosować za pomocą aplikacji. Język niemiecki jest również dostępny tutaj. Po dokładnym wyczyszczeniu, dywan jest suszony.

Tutaj lekki odkurzacz wodny wyciąga pozostałą wodę z dywanu, a także stale kieruje na dywan gorące powietrze o temperaturze 75 stopni Celsjusza, aby dodatkowo przyspieszyć ten proces. W naszym teście okazało się, że potrzeba godziny, zanim po dywanie będzie można chodzić suchą stopą. Czas ten można skrócić poprzez intensywniejsze i częstsze suszenie.

Carpet jest wyposażony w kilka akcesoriów, dzięki czemu umożliwia nieco więcej zastosowań. W zestawie znajduje się 2,5 metrowy wąż na akcesoria, który można podłączyć z przodu urządzenia. Mała dysza, która również znajduje się w zestawie, świetnie nadaje się do czyszczenia tapicerki, kanap czy materacy. Istnieje tylko jeden tryb ssania. Woda nie pojawia się automatycznie, zamiast tego musimy nacisnąć przycisk, aby urządzenie nawodniło czyszczony obszar.

odkurzacz wodny ranking - jaki kupić - wciągający wodę - lekkiKiedy nadchodzi czas i zbiornik na brudną wodę jest pełny, ujawnia się dobra skuteczność czyszczenia urządzenia. Nawet w przypadku dywanu, który jest regularnie i dokładnie pielęgnowany konwencjonalnym odkurzaczem, wiele zanieczyszczeń pozostaje w spłukiwanej wodzie. Pozytywnym aspektem jest to, że Carpet usuwa również plamy, z którymi nie można sobie poradzić nawet za pomocą specjalnych środków czyszczących i sprayów.

Najlepszy odkurzacz wodny nie ma również problemów z sierścią zwierząt domowych.

Po użyciu zalecamy dokładne wyczyszczenie odkurzacza, co dotyczy zarówno zbiorników, jak i szczotki do czyszczenia oraz gąbki do filtrów. Jeśli chodzi o wydajność obszaru, to zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni. W trybie Max udało nam się wyczyścić pomieszczenie o powierzchni 20 metrów kwadratowych i trzykrotnie napełnić lub opróżnić zbiorniki na wodę.

odkurzacz wodny ranking – zelmer – niemiecki

7,5-kilogramowe urządzenie posiada praktyczne zwijanie kabla oraz funkcję parkowania. Dzięki temu zelmer może być przechowywany w sposób oszczędzający miejsce.

Mimo wszystkich pozytywnych aspektów, jest kilka punktów krytycznych. Na przykład uchwyt na zbiorniku brudnej wody mógłby być mniejszy. Przy odkurzaniu np. przed kaloryferem przeszkadza. Zauważyliśmy też, że odkurzacz filtr wodny gubi drobny puch i kłaczki. Ponowne odkurzanie nad nim rozwiązało ten problem.

Sercem odkurzacza wodnego jest pojemnik filtracyjny w odkurzacz wodny zelmer. Jest to specjalny zbiornik na wodę, w którym kurz domowy, alergeny, pyłki, brud, sierść zwierząt i cząsteczki zapachów są wiązane w wodzie. Mówi się, że umożliwia to bardzo skuteczne usuwanie pyłu bez worka przy użyciu tylko jednego litra wody.

Podczas odkurzania cząsteczki kurzu są rozpuszczane w wodzie i gromadzone w pojemniku filtra – dzięki temu cząsteczki kurzu nie wydostają się już do powietrza w pomieszczeniu, lecz są odprowadzane wraz z wodą w pojemniku filtra. Według producenta sprawia to, że odkurzacz wciągający wodę jest szczególnie polecany dla alergików, właścicieli zwierząt domowych i wszystkich, którzy cenią sobie czystość. Ponadto technologia ta ma podobno tworzyć w 100 procentach zauważalnie odświeżone powietrze.

Według producenta, odkurzacz na wodę zelmer z filtrem wodnym zapewnia dokładnie czyste podłogi i świeższe, wolne od kurzu w 99,5 procentach powietrze wylotowe. Filtr wody ma też podobno zapewniać zauważalnie przyjemniejszy klimat w pomieszczeniu. Według Kärcher odkurzacz z filtrem wodnym opinie ma najlepsze, bo opiera się na naturalnej sile wody, która z dużą prędkością wiruje w filtrze.

odkurzacz wodny ranking - zelmer - niemiecki

Zanieczyszczenia są zasysane zelmer, filtrowane z powietrza, przepuszczane przez wir wodny i wiązane w wodzie. To, co pozostaje, według producenta, to świeże i czyste powietrze wylotowe. W związku z tym odkurzacz wodny niemiecki dobrze nadaje się dla alergików. Po odkurzeniu filtr wodny można szybko i łatwo wyjąć, wyczyścić i ponownie napełnić – podaje producent.

odkurzacz wodny ranking – o mocy 2400 w – na wodę

Z pozycją parkingową: według producenta odkurzacz wodny ranking oferuje praktyczną pozycję parkingową – podczas przerw w pracy urządzenie umożliwia wygodne i szybkie pośrednie parkowanie rury ssącej i dyszy podłogowej. Kabel sieciowy można również szybko i wygodnie odwijać za pomocą jednego przycisku. Według producenta, odkurzacz wodny Kärcher nadaje się do czyszczenia podłóg twardych, dywanów i powierzchni tekstylnych, a także do przestrzeni międzypiętrowych i narożników.

Mówi się, że odkurzacz z filtrem wodnym ranking ma następujące zalety:

  • Energooszczędny silnik o mocy 650 W, który zasysa równie mocno jak urządzenie o mocy 1400 W
  • Niższe zużycie energii
  • Przechowywanie akcesoriów na urządzeniu – w schowku na akcesoria można przechowywać wszystkie akcesoria w zasięgu ręki
  • Duży promień działania wynoszący 10,2 metra

Odkurzacz wodny HYDRA z filtrem HEPA to odkurzacz 2 w 1 do pracy na mokro i sucho o mocy silnika 2400 W. Producent szczególnie podkreśla obrotowe podwozie, które ma sprawić, że obsługa będzie bardzo elastyczna.

Według producenta odkurzacze o mocy 2400 w nadaje się do czyszczenia dywanów oraz podłóg twardych takich jak płytki, parkiet, laminat czy PCV. Ponadto podobno skutecznie radzi sobie z tapicerką i materacami. Urządzenie posiada filtr HEPA, może również odkurzać z filtrem wodnym. Jego zbiornik na wodę mieści do 7 litrów płynu.

Do użytkowania arnica oferuje akcesoria takie jak rura ssąca, wąż ssący oraz różne dysze i szczotki. W zakres dostawy wchodzi również zapach aloesu, który ma za zadanie roztaczać przyjemną woń podczas sprzątania. Kabel może być nawinięty wokół pojemnika. Usuwanie plam jest podobno łatwe dzięki odkurzaczowi wodnemu:

  • Najpierw moczy obrażającą plamę lub, jeżeli konieczny, pre-treat je z plamą szamponem lub obicia cleaner.
  • Następnie podłączamy ssawkę do tapicerki (bez nasadki szczotkowej) do węża ssącego i odkurzamy plamę.

Oprócz odkurzacza w zakres dostawy wchodzą następujące akcesoria: Dwuczęściowa plastikowa rura do odsysania wilgoci, Dysza kombinowana do dywanów i twardych podłóg, Wąż ssący, dysza szczelinowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj