pralka brudzi ubrania – dlaczego – brudne plamy – czym wyczyścić smar z ubrania – co zrobic by ubrania sie nie elektryzowaly

0

Możliwe jest, że po wypraniu w pralce na ubraniach pojawią się ślady lub plamy. Często jest to spowodowane problemem z używaniem Twoich programów i detergentów (płynnych lub proszkowych), ale może być również spowodowane zużyciem. Na białym praniu można zauważyć różne rodzaje plam: mogą być białe, żółte, szare, rdzawe, a nawet czarne.

Każda plama wymaga specyficznego sprawdzenia, aby znaleźć źródło problemu i znaleźć jego rozwiązanie. Rzeczywiście kontrole będą różne w zależności od tego, czy Twoja pralka po praniu robi na ubraniu szarą plamę, czy białą, żółtą lub brązową, czarną lub rdzawą.

pralka brudzi ubrania – brudne plamy – co zrobic by ubrania sie nie elektryzowaly

W zależności od problemu brudne plamy po praniu, możesz spróbować : wybrać właściwy program (białe plamy), prawidłowo zastosować płyn do zmiękczania tkanin (żółte lub brązowe plamy), sprawdzić uszczelkę na drzwiach pralki (szare plamy), sprawdzić filtr spustowy (czarne lub rdzawe plamy), sprawdzić łożyska bębna (czarne lub zardzewiałe miejsca).

Wyczyść zbiornik pralki octem, aby odkamienić urządzenie i usunąć pozostałości detergentu i co zrobic by ubrania sie nie elektryzowaly. To może rozwiązać twój problem twój pralki plamiącej twój ubrania. WYBRAĆ WŁAŚCIWY PROGRAM (BIAŁE PLAMY). Białe plamy na praniu wynikają w dużej mierze z nieprawidłowego użycia programu do nieodpowiedniego prania. Plamy te powstają, gdy detergent biały nie został odpowiednio rozcieńczony w zimnej wodzie.

Ważne jest, aby nie przedawkować detergentu i nie przeładować pralki ubraniami. Plamy te pojawiają się zazwyczaj po użyciu proszku do prania: spróbuj użyć płynnego detergentu, czemu pralka brudzi pranie. Możesz użyć dłuższego programu, aby detergent rozpuścił się w wodzie lub dodać do pralki opcję płukania.

PRAWIDŁOWO ZASTOSOWAĆ PŁYN DO ZMIĘKCZANIA TKANIN (ŻÓŁTE LUB BRĄZOWE PLAMY). Żółte lub brązowe plamy są często spowodowane nieprawidłowym zastosowaniem płynu do zmiękczania tkanin w pralce, czy szare rzeczy można prać z czarnymi. Produkt ten wyperfumuje Twoje pranie, a także sprawi, że będzie ono bardziej odporne. Upewnij się, że umieszczasz płyn do zmiękczania tkanin w jego przegródce (która często ma symbol koniczynki): nie wylewaj produktu bezpośrednio na ubrania.

SPRAWDZIĆ USZCZELNIENIE OKNA (SZARE PLAMY LUB OSADY ŚLUZU) 1 / 2. Na skutek działania detergentów uszczelka lub tuleja okienna może ulec zabrudzeniu i powstać szary osad. Dlatego po praniu na ubraniach można znaleźć szare plamy lub osad ze śluzu. Aby oczyścić uszczelkę pralki i uniknąć tych szarych plam, przetrzyj ją szmatką, aby usunąć osady wapienne i pozostałości detergentów (proszek, płyn itp.).

pralka brudzi ubrania - brudne plamy - co zrobic by ubrania sie nie elektryzowaly

Taką samą procedurę należy zastosować w przypadku pralek ładowanych od góry. Możliwe jest również, że te szare plamy pochodzą z uszczelki okna, która się rozpadła lub skruszyła: jeśli tak jest, wymień ją czym wyczyścić smar z ubrania. Pozostałości, które możesz znaleźć w rękawie (uszczelce) drzwiczek Twojej pralki są często odzwierciedleniem tego, co masz w wannie. Regularnie uruchamiaj pralkę w wysokiej temperaturze (90°, jeśli to możliwe) z octem, aby usunąć resztki detergentu. SPRAWDZIĆ FILTR SPUSTOWY (CZARNE LUB RDZAWE PLAMY) 1 / 5.

pralka brudzi ubrania – czemu – dlaczego – czym wyczyścić smar z ubrania

Z filtra spustowego mogą pochodzić czarne lub rdzawe plamy, może to być spowodowane obcym metalowym ciałem, które rdzewieje, a dlaczego pralka brudzi ubrania. Umieść pojemnik pod komorą filtra w dolnej części urządzenia i otwórz filtr spustowy. Zbierz wodę i sprawdź, czy nic nie blokuje filtra spustowego. SPRAWDZIĆ ŁOŻYSKA BĘBNA (CZARNE LUB ZARDZEWIAŁE MIEJSCA) 1 / 2. Czarne lub rdzawe plamy są również spowodowane utlenianiem się w łożyskach bębna, które umożliwiają jego obrót. Jeśli są one zużyte, może to również spowodować rozregulowanie bębna.

A jak wyczyścić smar z ubrania? W przypadku pralki ładowanej od góry należy zdjąć dwa boczne panele, ponieważ po każdej stronie znajduje się łożysko. Jeśli są utlenione, należy je wymienić. W przypadku pralki ładowanej od przodu zdejmij tylny panel, aby gołym okiem sprawdzić, czy łożysko nie jest utlenione. Jeśli znajdziesz rdzę, będziesz musiał wymienić łożysko lub, w niektórych przypadkach nie prać w pralce, zespół wanny i bębna.

pralka brudzi ubrania - czemu - dlaczego - czym wyczyścić smar z ubrania

Jeśli masz rdzę na łożysku, oznacza to, że straciło ono smar i pracuje na sucho: w tym przypadku prawdopodobnie będzie dużo hałasu, zwłaszcza podczas czyszczenia przy bardzo dużej prędkości odświeżanie ubrań w pralce. WYCZYŚĆ ZBIORNIK PRALKI OCTEM 1 / 2. Czyszczenie wnętrza wanny pralki pomoże usunąć pozostałości detergentu, produkty i brud, które tworzą nieprzyjemne zapachy lub plamią ubrania.

Aby to zrobić, uruchom cykl mycia bardzo gorącą wodą na pusto z białym octem. Nie należy stosować jednocześnie wodorowęglanu, aby nie wywołać reakcji chemicznej wewnątrz wanny pralki lub syfonu. To mycie białym octem dokładnie oczyści bęben i element grzewczy, odkamieniając i odkamieniając wannę. Powinno to usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy i stanowić odpowiedź na Twój problem z plamami na ubraniach po praniu. Pralka jest zazwyczaj Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w uzyskaniu czystości ubrań, szybko i bez wysiłku.

Ale czasami ubrania wychodzą z plamami, których nie było w pierwszej kolejności. Co jest tego przyczyną, plamy na białych ubraniach po praniu? Zjawisko to może mieć różne przyczyny, do odkrycia których zapraszamy w dalszej części artykułu.

pralka brudzi ubrania – odświeżanie ubrań w pralce – plamy na białych ubraniach – jasne rzeczy

Dlaczego moja maszyna pozostawiła czarne ślady na ubraniach, plamy na ubraniach po praniu? Jeśli tu jesteś, to pewnie dlatego, że jak wielu Francuzów zastanawiasz się, dlaczego pralka plami ubrania. W rzeczywistości problem ten jest dość powszechny i wszyscy użytkownicy pralek przynajmniej raz musieli się z nim zmierzyć. Przede wszystkim warto wiedzieć, że niekoniecznie jest to Twoja wina.

Rzeczywiście, ślady, które pojawiają się na czystych ubraniach po cyklu prania, mogą mieć różne pochodzenie. W konkretnym przypadku czarnych śladów, jest to zazwyczaj problem zanieczyszczenia maszyny. Zdarza się, że plamy po praniu po kilku użyciach pralka zatrzymuje brud i wszelkiego rodzaju odpady.

To powoduje, że w różnych miejscach pojawia się pleśń, pralka brudzi białe rzeczy. Może to być widoczne w samej wannie lub przy uszczelce drzwi. W każdym razie, gdy te pleśnie zaczną się tworzyć, mogą poplamić Twoje ubrania czarnymi śladami. Oprócz tych czarnych plam, po cyklu prania można zauważyć inne rodzaje zabrudzeń na ubraniach. Mogą to być szare ślady, białe ślady, przebarwienia itp. Problemy, jak rdzawe plamy na ubraniach po praniu te mogą być spowodowane przez :

  • pozostałości detergentu lub płynu do zmiękczania tkanin w bębnie
  • Awaria filtra spustowego
  • Rdza wewnątrz maszyny
  • Słaba konserwacja maszyny
  • Lepkie osady spowodowane przez wadliwie działające części itp.

Jeżeli plamy na praniu są białe, pralka brudzi jasne rzeczy, to prawdopodobnie jest to problem z detergentem lub twoimi produktami do prania – proszek do prania smarów. Możliwe jest jednak również, że jest to spowodowane osadzaniem się kamienia w urządzeniu, pralka brudzi ubrania. W obu przypadkach problem jest łatwy do rozwiązania.

pralka brudzi ubrania – przyczyna – pranie szare z czarnym – czy szare rzeczy można prać z czarnymi

pralka brudzi ubrania - przyczyna - pranie szare z czarnym - czy szare rzeczy można prać z czarnymiBardzo łatwo jest też uniknąć go w pierwszej kolejności, dzięki czemu Twoje pranie wyjdzie z pralki wyglądając dobrze. Przed wyborem właściwego rozwiązania pranie szare z czarnym, należy najpierw sprawdzić przyczynę problemu. W tym celu należy lekko zmoczyć zaplamione miejsce i pocierać. Jeśli się pieni, to znaczy, że to detergent, pralka brudzi ubrania przyczyna. W tym przypadku masz trzy możliwości:

Zmniejsz ilość prania na każde pranie i pozwól na optymalną cyrkulację wody. Zmniejsz ilość używanego detergentu, aby uniknąć osadów – pralka electrolux brudzi pranie. Wybierz długi program do płukania prania, aby usunąć wszystkie ślady detergentu gdy pralka zostawia czarne plamy. Jeśli plama jest spowodowana kamieniem, zmniejsz temperaturę, w której pierzesz swoje ubrania, ponieważ im gorętsza woda, tym więcej kamienia będzie się gromadzić.

Jak wyczyścić zaplamioną pralkę? Jeśli Twoja pralka plami, czas ją wyczyścić. Do jego czyszczenia wystarczy biały ocet. Procedura, którą należy wykonać, jest bardzo łatwa do odtworzenia. Musisz uruchomić cykl suchego prania z bardzo gorącą wodą i białym octem. Uruchom maszynę i pozwól jej samodzielnie odbarwić się gdy pralka plami ubrania.

Ta prosta czynność, pralka pranie wyczyści wannę i usunie zanieczyszczenia z łożysk bębna i elementu grzewczego. Nawet wewnętrzna strona okna będzie bez skazy. Dodatkowo można jednocześnie pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj