pralka nie wiruje – amica – bosch – electrolux – nie odwirowuje prania – dlaczego?

0

Pralka nie wyżymająca się należy do najczęstszych problemów. Nie martw się w ogóle. Zalecamy przeczytanie tego artykułu do końca w celu znalezienia rozwiązania problemu pralki piorącej, ale nie wirującej. Jeśli właśnie kupiłeś problem, że pralka nie przełącza się na wirowanie, to przed wezwaniem autoryzowanego lub prywatnego serwisu technicznego warto najpierw zrobić to, co Ci tutaj powiemy, a następnie, jeśli pralka pierze, ale nie wiruje i czemu pralka nie wiruje, jeśli problem się utrzymuje, to warto wezwać serwis techniczny z AGD.

pralka nie wiruje – dlaczego – amica

Nie zapomnij o zachowaniu środków ostrożności przed rozpoczęciem naprawy pralki. Pierwszą czynnością, którą podejmiesz w przypadku, dlaczego pralka nie wiruje nie przełącza się na wirowanie, będzie wyjęcie wtyczki z gniazdka. Pralka nie przełącza się na wirowanie. Pralki nie są produktem, o którym można powiedzieć, czy jest jak inne urządzenia elektroniczne, czy nie. Jest to produkt elektroniczny, który trzeba naprawić w dzień lub dwa, gdy te maszyny zawiodą, w których pierze się całą brudną bieliznę zgromadzoną w domach i miejscach pracy.

Napełniłeś i uruchomiłeś pralkę swoim codziennym zwyczajem nie wirować. Pralka amica nie wiruje spuściła wodę, ale zauważyłeś, że nie przełączyła się na wirowanie. Nie należy w tym celu natychmiast wzywać służb technicznych. https://tekniksorun.com Zróbmy najpierw to, co jest tu napisane. I znowu, jeśli pralka nie przełącza się na wirowanie, to niech na artykuł w sekcji komentarzy odpowiedzą nasi znajomi eksperci lub użytkownicy.

Pralka bosch nie wiruje nie wiruje rozwiązanie. Pralka bosch nie odwirowuje prania zazwyczaj najpierw spuszcza wodę w pobliżu końca programu, a następnie rozpoczyna wirowanie. Jeśli pralka bosch kontrolka piany nie wiruje mimo spuszczenia wody, to mogła wystąpić jedna z poniższych usterek.

pralka nie wiruje - dlaczego - amicaWąż spustowy wody może być zatkany gdy pralka cały czas wiruje. Pralka odprowadza wodę Sprawdź wąż spustowy w celu rozwiązania problemu. Czy wąż odpływowy wychodzący z pralki jest bezpośrednio podłączony do węża odpływowego? Czy też pralka candy nie wiruje odprowadza wodę w ten sposób, pozostawiając ją na płaskiej podłodze.

Zilustrujmy to w następujący sposób. Końcówka węża odprowadzającego wodę z pralki musi spływać do miejsca o wysokości co najmniej czapki kolanowej. W przeciwnym razie pralka może dostać błąd, że pralka electrolux nie wiruje, a woda, która nie może wypłynąć, uszkodzi pralkę.

pralka nie wiruje – bosch – kontrolka piany – nie odwirowuje prania

Pompa spustu wody może być uszkodzona lub zablokowana. Pralka indesit nie wiruje najpierw opróżnia wodę przed przełączeniem na wirowanie. Jeśli pralka pierze, ale nie wiruje, to prawdopodobnie nie może odprowadzić wody. Jeśli pralka nie odprowadza wody, a pranie pozostaje mokre, zalecamy sprawdzenie pompy odprowadzającej wodę. Czasami jakikolwiek przedmiot, który do niej ucieknie powoduje, że pompa wody się zacina i pralka nie wiruje, pierze ale nie wiruje lub nawet nie spuszcza wody.

Jeśli pralka lg nie chce wirować, najpierw otwórz pokrywę pompy wody na dole po prawej stronie. Jeśli jest zaklinowana, spróbuj ją otworzyć za pomocą szczypiec, nie łamiąc jej. Jeśli wewnątrz pompy znajduje się jakiś przedmiot, usuń go i ponownie uruchom pralkę w programie spuszczania wody, stan + wirowanie.

Filtr może być zatkany. Zobaczysz pokrywę na przedniej prawej dolnej stronie pralek. Po otwarciu tej pokrywy dostaniemy się do filtra pralki. Wszystkie drobne przedmioty i metale w ubraniach, których nie sprawdzisz w kieszeniach podczas wrzucania ubrań do maszyny, gromadzą się w tym filtrze / silniku odprowadzającym wodę.

Jednym z największych powodów, dla których pralka lg nie wiruje, może być zatkanie filtra lub uszkodzenie silnika odprowadzającego wodę. Polecamy otworzyć tę pokrywę i poszukać rozwiązania problemu nie wirowania pralki.

Przycisk namaczania / wstrzymania może być wciśnięty. Czasami wydaje nam się, że pralka nie chce odwirowywać lub inne urządzenia zepsuły się w wyniku przeoczonego błędu. Ze spokojną głową lub przy drugim wstępnym sprawdzeniu możemy zorientować się, że faktycznie nie ma żadnej usterki w pralce i że pralka nie przełącza się na wirowanie z powodu wciśniętego przycisku.

pralka nie wiruje - bosch - kontrolka piany - nie odwirowuje praniaPralki posiadają również przycisk namaczania / wstrzymywania. Jeśli naciśniesz ten przycisk, pralka nie odwirowuje wody to nie rozpocznie wirowania. Czyli według Ciebie pojawia się błąd pralka sharp nie wiruje. Jeśli naciśniesz ten przycisk przez pomyłkę, naciśnij ten przycisk ponownie, aby go wyłączyć i przełączyć program na wirowanie. W ten sposób czekające w ten sposób pranie zacznie ponownie wirować z dużą prędkością, a pralka nie przestaje wirować i przełączy się na wirowanie.

Mogła wystąpić awaria płyty głównej. Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe czynności, to można powiedzieć, że powoli tracisz szansę na znalezienie i naprawę usterki w domu. Kiedy miałeś problem, że pralka samsung eco bubble 7 kg nie wiruje a pierze, ale nie wyżyma, poświęciłeś kilka minut, ale nie mogłeś dowiedzieć się, dlaczego pralka nie wiruje przyczyny, nie przełącza się na wyżymanie. Mamy dla ciebie złą wiadomość. Jeśli pralka nie wiruje, może to być awaria płyty głównej. Niektóre pralki mają 2 karty. Jeden znajduje się na przednim panelu.

pralka nie wiruje – candy – electrolux – lg – indesit

Czyli znajduje się tam, gdzie znajdują się klawisze i wskaźniki. Kolejna karta znajduje się na dole pralki. Jeśli w Twojej pralce jest awaria górnej karty i pralka słabo wiruje spuszcza wodę, ale nie wyciska, to służby techniczne mogą łatwo doprowadzić do awarii tej karty w Twoim domu. Jeśli jednak pralka spuszcza wodę z powodu awarii karty dolnej, to może się okazać, że trzeba będzie zabrać tę pralkę do serwisu technicznego i tam po kolei naprawiać ją metodą prób i błędów.

Nie udało się rozwiązać problemu pralki nie wyżyma? Oczywiście, jeśli pralka whirlpool nie wiruje nie ściska lub nie ściska, jesteśmy zdania, że mogą podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie, aby skontaktować się z serwisem technicznym w tej sprawie. Jeśli nadal nie udało się rozwiązać problemu, mimo że wyjaśniliśmy go tak szczerze, jak tylko potrafimy, lub jeśli istnieje temat, którego nie rozumiesz, możesz zadzwonić do serwisantów AGD. Jeśli Twoja pralka wiruje ale pranie jest mokre, możesz wykonać kroki, które polecamy poniżej.

Anulowanie programu prania. Jeśli na przycisku startowym maszyny widnieje napis „Cancel”, naciśnij i przytrzymaj palec przez „5” sekund. Po wyjęciu ręki zapala się lampka „Gotowe” lub napis „Koniec”. Możesz rozpocząć nowy program. Jeśli nie mówi „Cancel”, wyłączyć i włączyć przyciskiem on-off i dać nowy program. Jeśli maszyna nie posiada przycisku oznaczonego „Start”, należy ją wyłączyć i włączyć, naciskając przycisk włączania. Na przycisku wyboru programu znajdują się grube długie linie. W tym miejscu należy przesunąć go o jedno kliknięcie przed linię w programie, którą wybierzemy.

pralka nie wiruje - candy - electrolux - lg - indesitAnulowanie programu prania gdy pralka wylewa wodę ale nie wiruje. Czyszczenie filtra. Do filtra mogły dostać się przedmioty takie jak sprzączki, guziki lub monety. Po pierwsze, odłącz pralkę od prądu i odłącz ją ze względów bezpieczeństwa. Umieść na podłodze pojemnik i ściereczkę, ponieważ podczas procesu czyszczenia z filtra urządzenia wypłynie trochę wody.

Otwórz pokrywę na przednim spodzie. Jeśli jest czarny, cienki wąż, pociągnij go i przelej wodę do pojemnika. Następnie można wyczyścić okrągłą plastikową osłonę, obracając ją w lewo i zdejmując. Jeśli nie ma węża, można wyczyścić okrągłą plastikową osłonę, obracając ją w lewo i zdejmując.

Czyszczenie filtra. Niewyważone obciążenie. Załadowanie do pralki małej ilości prania, np. pojedynczej sztuki, lub dużej ilości prania przekraczającej jej pojemność powoduje niezrównoważony ładunek. Aby uniknąć tej sytuacji, pamiętaj o załadowaniu odpowiedniej wagi prania dla wybranych programów prania i równomiernym rozłożeniu go wewnątrz urządzenia. Kontrola załadunku (nieprawidłowy / prawidłowy). Wysokość węża odprowadzającego brudną wodę (spustu).

pralka nie wiruje – buczy – cały czas wiruje

Wysokość węża wylotowego musi być zbliżona do wysokości własnej maszyny. Jeśli wysokość jest powyżej lub poniżej tych proporcji, maszyna nie będzie zaciskać. Długość węża. Czy wybrałeś funkcję namaczania? Jeśli problem z wirowaniem w pralce w sekcji, w której znajdują się przyciski Twojego urządzenia, wcisnąłeś przycisk z symbolem „strzałki w dół w pojemniku”, wybrana została funkcja namaczania.

Po ponownym naciśnięciu tego przycisku proces namaczania zostaje anulowany. W takim przypadku można wybrać z przycisku programu program „Pompa” i spuścić wodę lub wybrać program „Wirowanie”, aby zakończyć pranie i usunąć pranie.

Funkcja namaczania. Jeśli chcesz odwirować pranie, które pozostało w wodzie, ustaw prędkość wirowania, a następnie naciśnij przycisk Start/ Hold. Prędkość wirowania zmienia się po każdym naciśnięciu przycisku w kształcie ślimaka znajdującego się w części, w której znajdują się przyciski urządzenia (800-1000 cykli, itd.)

pralka nie wiruje - buczy - cały czas wiruje

Jeśli na wyświetlaczu nie pojawiają się cyfry dotyczące prędkości wirowania, oznacza to, że wybrano funkcję „Namaczanie”. Po ponownym naciśnięciu tego przycisku urządzenie przełącza się na program „Pompa” i odprowadza nadmiar wody. Jeśli Twoja pralka nie wiruje tylko buczy i jest w niego wyposażona, wybierz z opcji prania program „Spin-Pump” i naciśnij raz przycisk Start/ Hold. Po całkowitym zakończeniu prania można wyjąć bieliznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj