pralka skacze przy wirowaniu – dlaczego – bęben w pralce lata – wali – blokady transportowe w pralce

0

Jak zapobiec przesuwaniu się pralki? Czy Twoja pralka wibruje i robi dużo hałasu? Wiele razy widzieliśmy i słyszeliśmy takie historie. Pralki, które nagle pojawiają się kilka metrów od swojego stałego miejsca, inne, które podczas każdego cyklu wydają dźwięk, jakby miały w każdej chwili wybuchnąć…

Zachęcamy do tego, by nie wzywać jeszcze żadnego technika i zdradzamy wszystkie powody, dla których tak się dzieje, a także jak zapobiec przemieszczaniu się pralki. Podczas gdy Ty próbujesz wymiana sprężyn w pralce, my pozostawiamy Ci możliwość powrotu do domu i wynajęcia naszej domowej pralni, która pozostawi Twoje ubrania nieskazitelnie czyste w rekordowym czasie, bez hałasu i komplikacji.

pralka skacze przy wirowaniu – bęben w pralce lata – wali – co zrobić żeby pralka nie skakała

Zapobiegaj stukaniu się pralki gdy bęben w pralce lata. Te wskazówki pomogą Ci zapobiec wibracjom i grzechotaniu Twojej pralki, zwłaszcza jeśli jest nowa i żeby nie była potrzebna wymiana amortyzatorów w pralce. Należy jednak bacznie obserwować, bo jeśli nie, to konieczny będzie kontakt ze specjalistą:

  • Krok 1: Rozmieść pranie w całym bębnie, aby nie generować ciężaru tylko u podstawy. Unikaj wprowadzania butów, toreb lub teczek, które są sztywne i mogą uderzyć wewnętrznie w maszynę, ponieważ mogą ją uszkodzić.
  • Krok 2: Jeśli Twoja pralka jest fabrycznie nowa, upewnij się, że prawidłowo usunąłeś pręt pakujący. Jest to nic innego jak system bezpieczeństwa umieszczony przez producenta właśnie w miejscu, w którym będą czyszczone Twoje ubrania, aby bęben i silnik nie zostały uszkodzone przez ruchy transferowe.
  • Krok 3: Wyważenie nóg a śruby transportowe w pralce samsung. Obecnie większość pralek posiada nóżki, dzięki którym można regulować ich poziom i wysokość. Określ, który z nich jest idealny i upewnij się, że po jednej stronie nie ma większego ciężaru, ponieważ wszystkie cztery rogi powinny otrzymać taką samą ilość ciężaru. Jeśli skacząca pralka jest z Tobą od dłuższego czasu, nie zapomnij wymienić gumek u podstawy nóżek. To ci bardzo pomoże.

pralka skacze przy wirowaniu - bęben w pralce lata - wali - co zrobić żeby pralka nie skakała

Powody, dla których Twoja pralka wibruje i gdy bęben w pralce wali. Niektóre z powodów, dla których Twoja pralka przesuwa się w miejscu i robi dużo hałasu podczas cyklu wirowania, wynikają z napełnienia jej zbyt dużą lub zbyt małą ilością wody. Twoja pralka za mocno wiruje a ma idealną pojemność i powinieneś ją uszanować, aby nie doszło do zachwiania równowagi w bębnie, co w dłuższej perspektywie może spowodować inne uszkodzenia jak to że pralka zaczela skakac.

pralka skacze przy wirowaniu – nowa – dlaczego – jak ustawić pralkę żeby nie skakała

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać to blokady transportowe w pralce whirlpool i też jest to, że podczas montażu należy upewnić się, że nogi są prawidłowo zamocowane. Jeśli którakolwiek ze śrub mocujących jest poluzowana lub nieprawidłowo ustawiona, wystąpią drgania, ruchy i hałasy. Nawiązując do poprzedniego punktu, staraj się zlokalizować pralkę w miejscu, gdzie podłoga jest idealnie równa, w przeciwnym razie zwiększają się szanse na jej przemieszczanie.

Jeśli sprawdziłeś powyższe punkty, a Twoja pralka nadal chodzi i robi zamieszanie, możliwe, że silnik jest uszkodzony, co zrobić żeby pralka nie skakała. W tym momencie warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Czy to normalne, że pralka się rusza? Minimalne drgania pralki są normalne, należy zwrócić na nią uwagę tylko wtedy, gdy wydaje dziwne dźwięki (takie jak luźny metal lub piski) lub porusza się. Może to być również przypadek pękniętej lub luźnej sprężyny zawieszenia, albo rozregulowania amortyzatora.

Regularna konserwacja będzie również dobrym sposobem na zmniejszenie szansy na poruszenie się Twojej pralki. Serwisuj węże, filtry, śruby, a co dwa lata – lub przy najmniejszych oznakach – silnik, amortyzator i bęben to samo czy suszarka ma blokady transportowe. Teraz, gdy już wiesz, jak zapobiec temu, by Twoja pralka nie ruszała się i nie chodziła po całym domu, co zrobisz i dlaczego pralka skacze? Podzielcie się tą informacją ze znajomymi i rodziną, weźcie się do roboty i przedłużcie okres użytkowania tej niezbędnej w naszym codziennym życiu maszyny.

pralka skacze przy wirowaniu - nowa - dlaczego - jak ustawić pralkę żeby nie skakałaPralki wibrują bardziej podczas najszybszej części cyklu wirowania, w niektórych przypadkach powodując, że pralka porusza się lub „chodzi” po podłodze. Temu ruchowi można zapobiec poprzez regulację wyważenia pralki. Oprócz poruszania się, brak równowagi powoduje, że urządzenie kołysze się w przód i w tył lub nadmiernie drży i powoduje drgania pobliskich przedmiotów. Wyważenie urządzenia zmniejszy hałas powstający w trakcie przeciętnego cyklu wirowania.

Zastanów się nad sposobem ładowania pralki i nad tym jak ustawić pralkę żeby nie skakała; rozłóż pranie równomiernie wokół bębna, aby zmniejszyć wibracje i hałas. Przeciążenie urządzenia ciężkimi przedmiotami, takimi jak dżinsy, zasłony, kołdry i koce, również spowoduje problemy z poruszaniem się i wibracjami. Problemy te nasilają się w modelach ładowanych od góry.

pralka skacze przy wirowaniu – hałasuje – lata – piszczy

Upewnij się, że pręt uszczelniający został usunięty, jeśli Twoja nowa pralka skacze przy wirowaniu i robi dużo hałasu. Ten pręt jest wkładany, gdy myjka opuszcza fabrykę, aby chronić bęben i silnik przed uszkodzeniem podczas transportu. Sprawdź w instrukcji obsługi, czy urządzenie posiada pręt uszczelniający, który należy usunąć. Jeśli pręt uszczelniający zostanie pozostawiony na miejscu przez dłuższy czas, może dojść do uszkodzenia.

Obróć nogi pod podkładką, aby podnieść lub obniżyć każdy róg gdy pralka beko skacze podczas wirowania. Umieść poziomicę na górze myjki, aby pomóc w wyważeniu urządzenia z przodu do tyłu i z boku na bok. Unikaj nadmiernego wysuwania nóg, ponieważ zwiększa to hałas i wibracje. Wymień gumowe podkładki pod nogi, jeśli oryginalne zostały uszkodzone lub zagubione. Pralka powinna być umieszczona na równej drewnianej lub betonowej podłodze, aby zmniejszyć wibracje; umieść pod urządzeniem deskę o grubości 3/4 cala (1,8 cm), jeśli podłoga jest nierówna.

Dlaczego pralka wibruje podczas prania i wirowania? Otrzymujemy wiele zapytań w tej sprawie i w zdecydowanej większości przypadków możemy rozwiązać problem bez konieczności wzywania wyspecjalizowanego technika. W 90% przypadków drgania te są spowodowane przez bęben, zwłaszcza w okresie, w którym pranie osiada wewnątrz maszyny.

Zakotwiczenie bębna w korpusie urządzenia odbywa się za pomocą sprężyn, które utrzymują go u góry, jednak najważniejszym mechanizmem nie jest sama sprężyna, ale dolne tuleje, które amortyzują ruchy, mechanizmy te ulegają zużyciu wraz z użytkowaniem i powodują, że bęben zaczyna się niekontrolowanie poruszać podczas prania, a szczególnie podczas wirowania, czyli w momencie, gdy urządzenie osiąga największą prędkość obrotową w bębnie. Niezwykle ważne jest, aby wziąć pod uwagę wagę w kilogramach, do której jest przeznaczony i w ten sposób uniknąć ewentualnych awarii.

Należy pamiętać, że awaria spowodowana nieumiejętnym użytkowaniem jest zwolniona z gwarancji producenta.

pralka skacze przy wirowaniu - hałasuje - lata - piszczyKolejnym ważnym punktem gdy pralka hałasuje przy wirowaniu, powiedziałbym, że najważniejszym ze wszystkich, a często pomijanym, jest prawidłowe podparcie urządzenia. Regulowane nóżki nie są kaprysem fabryki, drgania, które powstają na skutek nierówności nie są pochłaniane przez żadną sprężynę, bezpośrednio uszkadzają zestaw elementów, które muszą być sztywno zamocowane w obudowie, presostat, silniki spustowe, zawias, samozamykacz, elementy elektroniczne itp.

pralka skacze przy wirowaniu – blokady transportowe – śruby- whirlpool – lg – samsung

Wreszcie pralka lata przy wirowaniu, podczas instalacji nowej pralki, konieczne jest usunięcie niektórych kotwic, które bęben przynosi do podwozia dla jego transportu. Na więcej niż jednej okazji widzieliśmy, że pralka skacze jak wiruje jest zainstalowany pozostawiając te kotwice, wierz mi, że staje się prawdziwym piekłem hałas, który powodują.

Kiedy pralka lg skacze przy wirowaniu, zazwyczaj dzieje się to tylko podczas cyklu wirowania. Podczas normalnego procesu mycia rzadko się przemieszcza. Powodem przesunięcia jest brak równowagi, który występuje w bębnie podczas cyklu wirowania. Jeśli pusty bęben wiruje z prędkością większą niż 800 obrotów na minutę, pralka piszczy przy wirowaniu i nie powinna się chwiać.

Jednak podczas procesu prania w bębnie nadal znajduje się woda i pranie. Ponieważ ani jedno, ani drugie nie jest rozłożone w 100 procentach, tworzy to nierównowagę. Podczas cyklu wirowania woda musi zostać usunięta z prania przez siły odśrodkowe. Jednak 5 kg prania ma wpływ na 25 kg i więcej, więc nawet bardzo stabilna pralka skacze podczas wirowania i może zacząć się ruszać.

Sprawdzić blokadę transportową gdy pralka stara. Wewnątrz pralki kamienna lub betonowa płyta służy jako ruchoma przeciwwaga – pralka wędruje podczas wirowania. W najlepszym przypadku powinno to zapobiec ślizganiu się pralki. Ponieważ płyta ta jest ruchoma, jest zabezpieczona do transportu. Sprawdzić za pomocą instrukcji obsługi, czy płyta jest nadal zabezpieczona podczas transportu.

Ustawić prawidłowo pralkę. Aby uniknąć, że pralka strasznie skacze przy wirowaniu nie przesuwała się podczas wirowania, musi być całkowicie prosta. Tu przydaje się poziomica. Umieść poziomicę na maszynie i sprawdź wyrównanie zarówno na szerokość, jak i na głębokość. Nogi pralki są zazwyczaj łatwe do włożenia i wyjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj