Ranking głośników bluetooth – jaki wybrać – opinie – dobry – 2021 – 2022

0

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIK BLUETOOTH? Głośnik Bluetooth dobiera się w zależności od sposobu użytkowania i preferencji. Dzięki różnym funkcjom najlepszy głośnik bezprzewodowy może pozwolić Ci na słuchanie muzyki na zewnątrz: aby towarzyszyć Ci podczas każdego wyjścia; lub w pomieszczeniach, aby: dodać dźwięku do salonu lub całego domu i zrobić znacznie więcej niż tylko odtwarzanie muzyki. Oto kryteria, które należy wziąć pod uwagę, szukając idealnego głośnika Bluetooth.

Ranking głośników bluetooth – dobre – opinie – jaki wybrać?

Urządzenie o wystarczającej żywotności baterii to konieczność, jeśli planujesz korzystać z głośnika na spacerze, pikniku czy na plaży, a nawet w domu. Czas pracy na baterii może wynosić od 4 do 20 godzin w zależności od modelu. Do całodziennego użytkowania idealnie nadaje się głośnik z baterią o żywotności co najmniej 7 godzin.

DYFUZJA DŹWIĘKU. Głośnik Bluetooth emituje dźwięk kierunkowy (na wprost) lub 360°. Głośnik bluetooth jaki wybrać? dobry głośnik bluetooth opinie ma dobre i zapewnia spójny dźwięk 360°, który może być słyszany przez wszystkich, niezależnie od tego, gdzie dobry głośnik bezprzewodowy bluetooth jest umieszczony w pomieszczeniu. Inną możliwością jest sprzężenie ze sobą kilku ranking głośników przenośnych 2020. Łącząc dwa dobre głośniki bezprzewodowe bluetooth, można łatwo stworzyć efekt stereo.

POWER. Moc głośnika Bluetooth to maksymalna głośność dźwięku, jaką można uzyskać. Jest on wyświetlany w watach. 12 W wystarcza do zapewnienia dźwięku w pomieszczeniu takim jak biuro czy sypialnia. Im większe pomieszczenie, tym więcej watów potrzeba.

Ranking głośników bluetooth - dobre - opinie - jaki wybrać?PROJEKT. Głośniki bluetooth ranking 2021 występują w różnych wersjach, w zależności od tego, czy są to głośniki przenośne, czy mieszkalne. Głośniki mobilne będą miały bardziej okrągłą konstrukcję, dzięki czemu będą mogły rozpraszać dźwięk i być słyszalne w różnych częściach pomieszczenia. Głośnik bezprzewodowy ranking ma bardziej estetyczny wygląd, a dzięki większej mocy jest w stanie odbijać dźwięk od ścian, tworząc efekt przestrzenny, więc niekoniecznie jest okrągły.

POŁĄCZENIE. Głośnik głośnik przenośny ranking może oferować większą lub mniejszą łączność. Można znaleźć urządzenie wyposażone w gniazdo jack, slot na kartę Micro SD lub klucz USB do odtwarzania zapisanej muzyki. Gniazdo USB może służyć również do ładowania małych urządzeń.

Ranking głośników bluetooth – przenośne – najlepsze

RÓŻNICA MIĘDZY USB A USB PLAY. Do odtwarzania muzyki służy port USB Play. Port USB (nie reklamowany jako USB Play) nie jest zdolny do odtwarzania zawartości, ale będzie zdolny do ładowania innego urządzenia. Wszystkie głośniki USB Play Bluetooth.

CONNECTIVITY. Obecnie głośniki bezprzewodowe ranking (zasilane bateriami) posiadają łączność Bluetooth. Inne mają również możliwość łączenia się przez Wi-Fi, co znacznie zwiększa zasięg połączenia bezprzewodowego między urządzeniami. Na oficjalnych głośnikach Apple i Google będzie można korzystać z AirPlay i Google Cast Audio. Oba te protokoły pozwalają na transmisję wysokiej jakości bez kompresji.

ZALETY GŁOŚNIKA WI-FI. Słuchanie muzyki w każdym pomieszczeniu w domu nigdy nie było łatwiejsze dzięki systemom audio Wi-Fi (lub multiroom). Teraz możesz sparować i zdalnie sterować różnymi głośnikami, umieszczonymi w dowolnym miejscu w domu. Dzięki tym głośnikom odtwarzaj tę samą muzykę w każdym pomieszczeniu lub odtwarzaj różne utwory na każdym urządzeniu.

Sygnał Wi-Fi jest też stabilniejszy i ma większy zasięg niż Bluetooth, lepsza jest też jakość dźwięku, a muzyki nie przerywa już powiadomienie na smartfonie, polecane głośniki bluetooth.

Ranking głośników bluetooth - przenośne - najlepsze

Zagubiony w dżungli głośników bezprzewodowych? Ten krótki poradnik zakupowy postara się pomóc Ci w dokonaniu wyboru w zależności od Twoich potrzeb i sprzętu, który już posiadasz. Niezależnie od tego, czy szukasz kompaktowego, mocnego czy wszechstronnego głośnika, powinieneś znaleźć to, czego szukasz.

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze głośnika bezprzewodowego. Po pierwsze, czy będzie używany w podróży, czy nie? Z tego pytania wynika kolejne: czy potrzebujesz głośnika zasilanego bateriami, czy głośnika zasilanego tylko z sieci? Szukasz głośnika muzycznego do bliskiego słuchania czy modelu o większej mocy?

Czy Twoje źródła (smartfon, tablet z ekranem dotykowym, odtwarzacz mp3) działają pod kontrolą systemu Android, Windows, czy Apple? Czy potrzebujesz funkcji odbierania połączeń, czy nie? Są to pytania, które należy zadać sobie przed zakupem, aby uniknąć rozczarowania. Przejdźmy do szczegółów.

Ranking głośników bluetooth – polecane – 2020 – 2022

Szukasz bezprzewodowego głośnika do pracy siedzącej? Autonomia w niewielkim stopniu lub wcale nie będzie decydować o kryteriach wyboru. Należy jednak dokładnie przeanalizować dostępną łączność i moc. Jeśli masz iPada, iPoda Touch lub iPhone’a, wybór głośnika zgodnego z Airplay lub Airplay 2 jest niezbędny. Zalety technologii Airplay omówiliśmy już w poprzednim artykule. Jeśli jednak Twoje urządzenia pracują pod kontrolą systemu Android lub Windows, najłatwiej będzie Ci wybrać model z Bluetooth.

Test głośników przenośnych bezprzewodowych posiada technologię. Audiofile będą preferować te z bardziej jakościowym protokołem Bluetooth A-PTX.

Obecność chipa NFC pozwoli Ci również na połączenie głośnika i odtwarzacza źródłowego (jeśli jest kompatybilny) poprzez zwykły kontakt. W produktach must-have.

Zakończmy ten dział o konkretnej gamie, czyli modelach multiroom wifi, z których najbardziej znane są głośniki Sonos. Najsłynniejsze z nich to głośniki bluetooth ranking 2020 Sonos. Wykonane w bardzo wysokim standardzie, współpracują tylko z wifi – z wyjątkiem Sonos Move i najnowszego Sonos Roam – i błyszczą łatwością instalacji, trybem multiroom oraz wysokim poziomem jakości dźwięku, zbliżonym do systemu hi-fi.

Szukasz mobilnego głośnika bezprzewodowego? W tym przypadku ważnym kryterium będzie autonomia. Dobry głośnik mobilny musi wytrzymać minimum 5 godzin przy średniej głośności, a wiele modeli obecnie może wytrzymać od 10 do 15 godzin – a nawet więcej.

Kolejnym bardzo ważnym kryterium jest waga, ranking głośników bezprzewodowych 2020. Głośnik o wadze 1 kg niesiony w plecaku początkowo wydaje się lekki, ale pod koniec dnia… Jeśli więc jesteś osobą często podróżującą, wybierz głośniki bluetooth ranking 2021 ważące mniej niż 650g.

Ranking głośników bluetooth - polecane - 2020 - 2022

Kolejnym kryterium, którego nie można pominąć, jest wytrzymałość. Niektóre głośniki bezprzewodowe są idealne do słuchania na patio w lecie, ale mogą nie docenić piasku lub mgły morskiej, jeśli zabierzesz je na plażę tego lata. Szczególnie JBL i Ultimate Ears wyspecjalizowały się w głośnikach, które są nie tylko wstrząsoodporne, ale i wodoodporne, a nawet wodoszczelne, jaki głośnik bezprzewodowy i jaki głośnik bluetooth wybrać?

Ranking głośników bluetooth – test – top 10

Szukasz potężnego mówcy? Siedzący mówcy są generalnie, i co całkiem logiczne, bardziej wydajni niż ich mobilni odpowiednicy. System Sonos zabrzmi dobrze w średnim lub dużym pokoju, podobnie jak kolumny Bowers & Wilkins czy Harman Kardon. Z kolei mały głośnik przenośny szybko osiągnie nasycenie, jeśli zbyt mocno podkręcisz głośność.

Są jednak wyjątki. Liderem w tej dziedzinie jest bez wątpienia amerykański producent Bose. Szukasz muzycznego głośnika? Przy bliskim słuchaniu moc jest mniej ważna niż jakość dźwięku. Najlepsze głośniki bezprzewodowe wykorzystujące protokół wifi, który jest mniej „destrukcyjny” niż Bluetooth, oferują z reguły wierniejsze odwzorowanie. W tym przypadku są to produkty Sonos, seria B&W oraz – ogólnie – głośniki Airplay (oparte na wifi).

Nie oznacza to jednak, że najlepsze głośniki bluetooth są złe. Dowodem na to są gamy Harman Kardon, Klipsch, Bang & Olufsen i Audio Pro. Faktem pozostaje, że głośniki wifi, a szczególnie najlepsze głośniki przenośne multiroom, pozwalają pójść dalej w kwestii wierności i przestrzeni dźwiękowej.

Wybór według projektu. Wzornictwo stało się podstawowym kryterium dla dzisiejszych produktów zaawansowanych technologicznie, a głośniki bezprzewodowe nie są wyjątkiem. Seria Marshall błyszczy w tej dziedzinie swoim niepowtarzalnym retro designem. Bose Soundlink Mini II, choć bardziej klasyczny, oferuje stonowany styl, który znajdzie swoich fanów.

Wśród głośników osiadłych, Onyx Studio 7 od Harmana Kardona czy seria Phantom od Devialeta, każda o bardzo charakterystycznym stylu, pokazują szczególną uwagę, jaką ich projektant poświęcił linii estetycznej. Wybór będzie oczywiście kwestią gustu, ale należy uważać, aby nie wybierać głośnika wyłącznie na podstawie jego atrakcyjności wizualnej, ponieważ na dłuższą metę można się rozczarować jego parametrami dźwiękowymi i żałować zakupu.

Dodatkowe funkcje top 10 głośników bluetooth: Oprócz układu NFC, o którym już wspominaliśmy, jedną z najpopularniejszych funkcji w głośniku mobilnym jest możliwość odbierania połączeń telefonicznych. Obecność dedykowanej aplikacji ułatwi dystrybucję treści z serwisów streamingowych, muzyki online, ale także, dla niektórych, pozwoli dostosować dźwięk do swoich upodobań dzięki wbudowanemu equalizerowi.

Niektóre aplikacje pozwalają nawet sparować dwa głośniki w stereo w top głośniki bluetooth (lub kilkaset w JBL!). W niektórych głośnikach mobilnych, szczególnie w klasie podstawowej, dostępna jest również funkcja radia FM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj