Ranking płyt indukcyjnych – najlepsza – dobra płyta indukcyjna – jaką wybrać – 2021 – 2022

0

Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią dla siebie płytę indukcyjną dzięki naszym recenzjom i przewodnikowi zakupu. Płyty indukcyjne istnieją dopiero od kilku lat, ale już zrewolucjonizowały domowe gotowanie. Zapytaj każdego, kto używa płyty indukcyjnej, a z pewnością powie ci, że jego doświadczenie kulinarne całkowicie się zmieniło. Wydajna, szybka, czysta i bezpieczna: jest to technologia, która doskonale nadaje się do nowoczesnej kuchni.

Ranking płyt indukcyjnych – dobra – najlepsza

Jedyny problem pojawia się, gdy próbujesz wybrać konkretny model dla swoich potrzeb. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku modeli, trudno jest zdecydować, który jest najlepszy. Nawet sam Bosch ma w swojej ofercie aż 30 różnych modeli, a oferta innych producentów jest równie oszałamiająca jaka płyta indukcyjna forum 2021 – dlatego zrobiliśmy dla Ciebie cały research. Przewiń stronę w dół, a znajdziesz listę najlepiej ocenianych modeli, które nie tylko świetnie się spisują, ale także należą do najbardziej cenionych przez użytkowników i recenzentów.

Jeśli chcesz przyspieszyć i w wielu przypadkach uprościć swoje kulinarne eskapady, wskocz do pociągu indukcyjnego – nie zawiedziesz się. Jak wybrać najlepszą płytę indukcyjną dla siebie Co jest takiego wyjątkowego w dobra płyta indukcyjna?

Płyty indukcyjne są najdroższym rodzajem płyt do kupienia i zainstalowania, ale są niesamowicie wydajne, zarówno pod względem prędkości, jak i zużycia energii – są do 50% bardziej energooszczędne niż gazowe lub elektryczne modele ceramiczne. W przypadku płyty indukcyjnej około 84% energii z sieci elektrycznej trafia bezpośrednio do gotowanej potrawy. Dla porównania dobre płyty indukcyjne, w przypadku gazu traci się około 60% energii cieplnej, ponieważ większość ciepła rozprasza się w powietrzu.

Aby przeprowadzić szybki test szybkości gotowania na gazie i indukcji, napełniliśmy zimny, pozbawiony pokrywki garnek jaka płyta indukcyjna forum 2020 Metoda z płytą gazową wymagała 4 minut 17 sekund, aby doprowadzić ją do wrzenia, podczas gdy nawet przenośny model indukcyjny Tefal, którego recenzję zamieszczamy poniżej, potrzebował zaledwie 2 minut 17 sekund. A największa korzyść dla wielu osób? Płaskie płyty indukcyjne są również łatwe do czyszczenia – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Ranking płyt indukcyjnych - dobra - najlepszaJak działają płyty indukcyjne? Zamiast podgrzewać całą powierzchnię płyty, płyty indukcyjne podgrzewają tylko sam garnek lub patelnię. Proces ten polega na przepuszczeniu zmiennego prądu elektrycznego przez zwoje miedzianego drutu znajdującego się pod powierzchnią płyty. W ten sposób powstaje pole magnetyczne, które indukuje prąd wirowy przepływający przez garnek znajdujący się na płycie.

Opór elektryczny garnka powoduje powstawanie ogromnych ilości nadmiaru ciepła, co powoduje szybkie nagrzewanie się garnka lub patelni najlepsza płyta indukcyjna 2020.

Ranking płyt indukcyjnych – jaką wybrać – opinie

Proces ten jest tak wydajny, że często może zagotować wodę szybciej niż czajnik, a w momencie podniesienia patelni proces ten zostaje zatrzymany. Naturalnie, ciepło samej zawartości sprawi, że garnek lub patelnia będą gorące w dotyku, ale sama powierzchnia płyty nie będzie gorętsza niż kaloryfer w pełnym słońcu, więc można bezpiecznie dotknąć jej bez poparzenia trzeciego stopnia. Z tego powodu, płyty indukcyjne są zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją, jeśli masz małe dzieci w domu.

Ogólny konsensus wśród obecnych użytkowników płyt indukcyjnych jest taki, że gdy już raz zaczniesz ich używać, nie ma ochoty wracać do gazu lub innego systemu gotowania – najlepsza płyta indukcyjna 2021.

W istocie, nie spotkaliśmy jeszcze ani jednego użytkownika płyty indukcyjnej, który nie przysięgałby na ten system. Jeśli jesteś sceptykiem lub tradycjonalistą, daj szansę indukcji, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz wolał ją od gazu i będziesz się zastanawiał, dlaczego nie przeskoczyłeś na nią wcześniej. W skrócie, gotowanie na indukcji jest bardziej przyjazne dla środowiska, bezpieczniejsze, bardziej wydajne, a same produkty znacznie łatwiej utrzymać w czystości.

Czy są jakieś minusy? Najbardziej palącym problemem jest to, że proces indukcji magnetycznej działa tylko na garnkach i patelniach wykonanych z metali żelaznych, takich jak żelazo i stal, więc prawie na pewno trzeba będzie zmienić niektóre, jeśli nie wszystkie, z obecnej kolekcji. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby sprawdzić, czy Twoje obecne naczynia są kompatybilne. Po prostu umieść magnes na dnie każdego garnka i patelni, a jeśli się przyklei, masz odpowiedni styl; jeśli nie, będziesz musiał kupić nowy.

Inną rzeczą wartą uwagi jest to, że większość płyt indukcyjnych ma hartowaną powłokę ze szkła ceramicznego i niektóre z nich są znane z pękania, jeśli ciężki garnek, taki jak Le Creuset, zostanie na nie upuszczony. Należy postępować ostrożnie w tym zakresie lub może trzeba będzie wymienić całą jednostkę.

Niektóre płyty indukcyjne są również dość łatwo porysowane przez przesuwanie szorstkich odlewanych podstaw żelaznych po powierzchni, chociaż można dość bezpiecznie umieścić poduszkę do herbaty, kawałek pergaminu lub, jeśli chcesz coś schludniejszego, dedykowaną silikonową osłonę między najlepsza płyta indukcyjna amica, aby temu zapobiec.

Ranking płyt indukcyjnych - amica - forum - nowoczesne

Większość modeli indukcyjnych wykorzystuje dotykowe panele sterowania do wyboru poszczególnych stref gotowania i ich odpowiednich temperatur. Jeśli masz dużo problemów z używaniem paneli dotykowych, to może wybierz model z pokrętłami. Osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca powinny najpierw skonsultować się z lekarzem, ponieważ wytwarzane pole magnetyczne może powodować problemy – warto zachować ostrożność.

Ranking płyt indukcyjnych – amica – forum – nowoczesne

Strefy gotowania. Większość płyt indukcyjnych najlepsza płyta indukcyjna forum (z pewnością te tańsze, najlepsze płyty indukcyjne) składa się z różnej wielkości stref gotowania, które mogą być dość wybredne, jeśli chodzi o dokładne umieszczenie garnków i patelni w ich indywidualnych granicach. Może to stanowić problem, jeśli masz duży, podłużny garnek do zapiekanek, ponieważ najprawdopodobniej nie zmieści się on w optymalnym obszarze.

Na szczęście większość nowoczesnych modeli ze średniej półki cenowej radzi sobie z tym problemem dzięki elastycznym strefom, które można połączyć w jedną dużą powierzchnię gotowania. Te modele są warte poszukiwania, nowoczesne kuchenki indukcyjne.

Jednak najnowszym słowem kluczowym w branży jest coś, co nazywa się „FlexInduction” – i jest to nowy Święty Graal szczęścia w gotowaniu. Płyty FlexInduction są wyposażone w wiele czujników znajdujących się pod powierzchnią, które rozpoznają rozmiar i kształt naczynia znajdującego się nad nimi. Oznacza to, że możesz umieścić garnki i patelnie o dowolnym kształcie i wielkości w dowolnym miejscu na powierzchni.

Co więcej, kiedy przesuwasz patelnię z jednego miejsca na drugie, czujniki zapamiętują ustawienie ciepła patelni i „podążają” za nią podczas przesuwania jej po płycie. Płyty FlexInduction są obecnie na najwyższym poziomie cenowym (do 4000 funtów w niektórych przypadkach, płyta indukcyjna – jaką wybrać), ale możesz być pewien, że technologia ta będzie filtrować w dół szeregów w niezbyt odległej przyszłości.

Czy istnieją jakieś wskazówki dotyczące instalacji, o których powinienem wiedzieć? Płyty indukcyjne (a także wszystkie kuchenki elektryczne) powinny być podłączone do oddzielnej sieci elektrycznej o odpowiednim natężeniu i mocy.

Z tego powodu zaleca się najpierw sprawdzić zużycie prądu przez dany model w stosunku do sieci elektrycznej, ponieważ może być konieczne zwiększenie mocy znamionowej, co może być kosztowne, zwłaszcza jeśli mieszkasz w starszym domu, który wymaga całkowicie nowej sieci elektrycznej – płyta indukcyjna 400v ranking.

Ty także potrzebujesz zatrudniać usługi stolarza budować chowanego platforma dla jednostki i być może niektóre ekstra stolarstwo na twój blat powierzchni. Większość solowych płyt indukcyjnych jest z wbudowanej odmiany, ale ty wciąż możesz iść w dół trasy indukcji kupując range-cooker, który jest wyposażony w integralną płytę indukcyjną.

Jednym z najbardziej niefortunnych problemów z płyta indukcyjna 5 palnikowa ranking jest to, że wymagają one, aby garnek lub patelnia były umieszczone w okrągłej granicy wybranej strefy gotowania. Jeśli podstawa garnka jest zbyt duża dla danej strefy – jeśli zachodzi na nią zbyt mocno – istnieje prawdopodobieństwo, że płyta indukcyjna 80 cm ranking nie będzie działać i może zasygnalizować ten fakt poprzez wydawanie szumów. Ponieważ większość garnków jest okrągła, zwykle nie stanowi to problemu. Ale co zrobić, jeśli chcesz użyć podłużnego cocotte zapiekanki podczas gotowania wody w okrągłym rondlu?

Płyta indukcyjna 90 cm ranking AEG wyposażona jest w funkcję Multiple Bridge, która automatycznie rozpoznaje rozmiar garnków i patelni, niezależnie od tego, ile ich umieścisz na płycie jednocześnie (oczywiście w granicach rozsądku, płyta indukcyjna bez podziału na pola grzewcze) – jest to niezwykle przydatna funkcja.

Ranking płyt indukcyjnych – 400v – 80 cm – 90 cm

Ranking płyt indukcyjnych - 400v - 80 cm - 90 cm

Jak większość płyt indukcyjnych, AEG wygląda stylowo i pochodzi z fazowanej szczotkowanej stali surround; cała rzecz jest absolutnym unikatem do czyszczenia. Jego responsywny „Direktouch” panel sterowania slajdów, w międzyczasie, jest naprawdę łatwy w użyciu i zapewnia precyzyjne, natychmiastowe zmiany temperatury z poślizgiem palca. A kiedy chcesz szybko zagotować wodę, wystarczy dotknąć przycisku PowerBoost, a urządzenie będzie gotowe w mniej niż 90 sekund.

Jeśli szukasz płyty indukcyjnej za najwyższą cenę, która jest niezwykle praktyczna i wydajna, to jest to model, na który powinieneś się zdecydować płyta indukcyjna do zabudowy ranking. Hisense specjalizuje się w produktach z niższej półki cenowej, które niezmiennie mają świetny stosunek jakości do ceny.

Według wielu wesołych użytkowników, Hisense jest nie tylko łatwa w użyciu, ale również bardzo wydajna i zdolna do zagotowania patelni z wodą w niespełna minutę. Jego dotykowy panel sterowania jest dobrze przemyślany i zawiera nawet blokadę panelu, która zapobiega przypadkowej zmianie poszczególnych ustawień temperatury. Jak na płytę indukcyjną w przystępnej cenie, nie jest ona również źle wyglądająca.

Jednak najlepszą częścią tego modelu jest funkcja mostka – rzadko spotykana w płyta indukcyjna jaka najlepsza z tak niskiej półki cenowej – która pozwala połączyć dwie lewe strefy, tworząc jedną dużą strefę dla większych patelni i podłużnych naczyń żeliwnych.

Jeśli myślisz o przejściu z gazu na płyta indukcyjna na 230v ranking, ale nie chcesz wydawać fortuny na wypadek, gdyby Ci się nie spodobało, rozważ ten dobrze wyposażony model podstawowy. Wielu z jego obecnych użytkowników było w tej samej łodzi co ty, ale sądząc po ich pozytywnych opiniach o płyta indukcyjna ranking 2021, nigdy już nie wrócą; wydaje się, że jest to powtarzający się motyw u większości początkujących użytkowników porównywarka płyt indukcyjnych i test płyt indukcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj